Home News Spisy Iva Andriće na knižním veletrhu Svět knihy v Praze
Spisy Iva Andriće na knižním veletrhu Svět knihy v Praze Print E-mail
There are no translations available.

    

Spisy Iva Andriće na knižním veletrhu Svět knihy v Praze

 

Občanské sdružení Luka Praha se sídlem v Praze představí svůj vydavatelský počin Spisy Iva Andriće na letošním knižním veletrhu Svět knihy v Praze. Budeme sdílet výstavní prostor spolu s nakladatelstvím Art Libri, od 13.5. do 16.5. nás tak najdete ve stánku L805 v hale vlevo.

Spisy Iva Andriće, jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu z bývalé Jugoslávie, byly vydány na podzim roku 2009 v češtině v rámci edice „Slovanský Jih přátelům českým“ v šesti svazcích: Most na Drině; Travnická kronika; Jelena, žena která není; Vezírův slon; Dům o samotě, Omerpaša Latas; Znamení u cesty.

Zanedlouho po vydání sklidily Spisy úspěch i v zahraničí. Na 22. mezinárodním knižním veletrhu v Sarajevu v Bosně a Hercegovině obdrželo občanské sdružení Luka Praha se sídlem v Praze (spoluvydavatel SLOT Game a.s., Karlovy Vary) za jejich vydání cenu za nejlepší nakladatelský počin roku 2009.

 

Zajímavostí je, že první knižní cizojazyčné vydání děl Iva Andriće vyšlo právě v češtině, a to roku 1919, jednalo se o Andrićovu prvotinu Ex ponto.

Na přípravě textu současného vydání Spisů se podíleli: Dušan Karpatský jako editor, Irena Wenigová jako redaktorka; jako překladatelé O. F. Babler, Milada Černá, Jiří Fiedler, Dušan Karpatský, Viktor Kudělka, Milada Nedvědová a Vladimír Togner.
Graficky edici upravil Miloš Jirsa, design obálky Patrik Svoboda, marketing Kateřina Quirenzová a Markéta Azemovičová, tisk Triangl, a. s.

Vydavatelem je občanské sdružení Luka Praha, generální partner SLOT Game a. s., pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma.

 

KONTAKTY:

Luka Praha o.s.

Veso Djorem

Újezd 33/402

118 00 Praha 1 – Malá Strana

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

www.lukapraha.cz |www.ivoandric.cz

 

Partners

Slotgame

Aida & Milutin Perićovi

Luka Praha

 

Zaduzbina Ive Andrica

Lukalu

VesoDjorem.eu